fbpx

Андрій Сибірний, Почесний Амбасадор Львова, виграв грант на розробку вакцини проти коронавірусу

Андрій Сибірний, Почесний Амбасадор Львова, виграв грант на розробку вакцини проти коронавірусу Коментарі Вимкнено до Андрій Сибірний, Почесний Амбасадор Львова, виграв грант на розробку вакцини проти коронавірусу

Націоанльний фонд досліджень України оприлюднив список переможців конкурсу проектів з виконання наукових досліджень  і розробок. Директор Інституту біології клітини НАН України, професор та Почесний Амбасадор Львова Андрій Сибірний отримав грант на 10 мільйонів гривень на розробку вакцини проти SARS-CoV-2.

Конкурс відбувався з метою грантової підтримки фундаментальних наукових досліджень у галузі природничих, технічних, суспільних та гуманітарних наук, прикладних наукових досліджень, експериментальних розробок за пріоритетними напрямами. У ньому взяли участь майже тисяча учасників. Львівські науковці здобули перемогу для реалізації трьох проєктів: на створення антибіотика нового покоління, розробку нових біоаналітичних продуктів на основі штучних ферментів та наноматеріалів, а також на розробку вакцини від коронавірусу.

«У світі вже кілька країн працюють над створенням вакцини від Covid-19. Існує так званий феномен антитілозалежного посилення інфекції, що полягає в посиленні інфекційного процесу у присутності антитіл, специфічних до білка «корони» SARS-CoV-2. Ми врахували цей досвід у своїй роботі і, для отримання антитіл, маємо намір використовувати різні частини білка «корони» для уникнення зазначеного феномену. Напрацьовувати фрагменти вірусних білків будемо на дріжджах, адже це швидше і дешевше, ніж на тваринних клітинах», – розповів директор Інституту біології клітини НАН України, доктор біологічних наук Андрій Сибірний.

Поширити: