fbpx

Роман Лесик, Почесний Амбасадор Львова, висунутий на здобуття Державної премії України

Роман Лесик, Почесний Амбасадор Львова, висунутий на здобуття Державної премії України 0 comment

Почесного Амбасадора Львова Романа Лесика, який систематизував свої багаторічні дослідження з розробки нових лікарських засобів, висунуто на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки, повідомляє «Урядовий кур’єр».
Його праці увійшли до спільної комплексної роботи «Високоселективні методи синтезу гетероциклічних сполук, компонентів функціональних матеріалів та створення нових лікарських засобів.

Досягнення українського  науковця високо оцінили відомі вчені Європи. Професор Стефан Костантінеск, віце-президент Федерації європейських академій медицини з Католицького університету м. Левен, Бельгія, зазначив: «Внесок українських науковців у галузь класичної органічної хімії, а також медичної хімії видатний, надзвичайно важливий та визнаний на міжнародному рівні. Кількість цитувань їхніх статей вражає. Автори здатні взяти на себе завдання зі створення лікарських засобів та стати однією з найбільш конкурентних груп у цій галузі у всьому світі. Їхнє дослідження відповідає основним нерозв’язаним потребам сучасної медицини».
Щороку в Україні присуджують до п’ятнадцяти Державних премій в різних галузях. Її розмір щороку визначає президент України. Минулого року розмір Держаної премії в галузі науки і техніки становив 300 тис. грн кожна.

Інформація надана zaxid.net

Поширити: