fbpx

Почесний Амбасадор Львова, Андрій Базилевич, виступив з промовою на Генеральній Медичній Асамблеї

Почесний Амбасадор Львова, Андрій Базилевич, виступив з промовою на Генеральній Медичній Асамблеї Коментарі Вимкнено до Почесний Амбасадор Львова, Андрій Базилевич, виступив з промовою на Генеральній Медичній Асамблеї

Почесний Амбасадор Львова, Президент Світової федерації українських лікарських товариств Андрій Базилевич взяв участь у засіданні 126 Генеральної Медичної Асамблеї. Захід проходив з  24 по 27 травня у Німеччині за участі 17 медичних асоціацій та 250 делегатів.

Доповідачі обговорювали наслідки пандемії, потребу у збільшенні кількості робочих місць для медиків, збільшення кількості місць в навчальних закладах для студентів медиків. Під час виступів говорили також про зміну клімату, дистанційний розвиток в медичному обслуговуванні населення, тарифи для медичної діяльності та DRG – систему.

Президент СФУЛТ, професор Базилевич розповів, як зараз українські лікарі та система охорони здоров’я живуть під час війни, а також подякував  німецькій медичній спільноті за всебічну допомогу Україні.

“Війна, яку росія веде проти мирного населення України, завдала тяжкого удару по системі охорони здоров’я України. Велика кількість лікарень, пологові будинки, аптечні заклади були частково або повністю знищені. Зруйновано або пошкоджено понад 600 закладів охорони здоров’я, більше ніж 100 з них – не підлягають відновленню. Медичне обладнання було викрадено або знищено. На превеликий жаль вбито щонайменше 12 медичних працівників та 46 поранено. Багато примусово вивезено до росії

 А лікарні та медичні установи, які знаходяться на відносно спокійний території, все одно перебувають у постійній небезпеці у зв’язку із загрозою ракетних ударів. Жінки народжують дітей у непристосованих приміщеннях. Екстрені операції змушені проводити незважаючи на повітряну тривогу або у підвальних приміщеннях. Разом із тим, медична система повинна надавати допомогу в подвійному чи потрійному обсязі через постійне збільшення кількості поранених осіб як військових, так і цивільних, серед яких також постраждалі діти різного віку.

Ми особливо цінуємо ту допомогу, яку отримуємо з цілого світу і зокрема з Німеччини. Ми вдячні уряду Німеччини, а саме медичній спільноті, які  відразу відреагували і  розпочали велику акцію допомоги для України. Виділено літак, так званий “літаючий госпіталь” для транспортування українців, які отримали поранення в ході війни з Росією. Цим літаком вже декілька разів були доправлені українські поранені, які отримують зараз медичну допомогу в різних клініках Німеччині. Дякуємо медичному персоналу та лікарням, які надають допомогу постраждалим цивільним та військовим а також біженцям.

Дякуємо Технічному університету Дрездена за сприяння студентам медикам в навчанні по обміну з можливістю подальшого навчання в медичних університетах. Дякую усім навчальним закладам за такі ініціативи. Дякуємо університетам та науковим лабораторіям за можливість продовження своїх досліджень.Дякуємо великій кількості медичних закладів, університетам, аптек, громадських організацій, виробникам медичних засобів, а також громадянам Німеччини за надані медикаменти та медичне обладнання, яке ми отримуємо у великій кількості від вас.

Ми дякуємо усім медичним установам, великій кількості німецьких організацій та усьому німецькому народу, які щодня в різний спосіб допомагають Україні у цей неймовірно важкий час.  

Ми дійсно постійно відчуваємо цю велику підтримку колег. Зі своєї сторони ми намагаємось сприяти швидкому поступленні допомоги в потрібному напрямку, координації між медичними закладами та організаціями які здійснюють допомогу….”, – зазначив у своїй промові Андрій Базилевич. 

З привітанням на конгресі виступили  Президент  Медичної Асоціації пан Dr. med. K. Reinhard, Міністр Охорони Здоров’я Німеччини пан Dr. med.K. Lauterbach, які вкотре наголосили на підтримці України та українських лікарів. 

Поширити: