fbpx

Назарій Подольчак: «Ми адаптовуємося до змін, ставимо нові цілі й над ними працюємо»

Зовнішнє середовище дуже мінливе, і виграє той, хто зможе швидше до нього адаптуватися, – переконаний директор Tech StartUp School Назарій Подольчак. Війна внесла корективи в роботу підрозділу, який він очолює, проте запланованих проєктів і розвитку інфраструктури не припинено.

Назарій Юрійович розповідає, що для інноваційного підрозділу дуже важливо вміти швидко реагувати на зміни, помічати тренди і працювати над тим, що актуально саме тепер. Наприклад, під час пандемії коронавірусної хвороби Tech StartUp School однією з перших стала виготовляти маски і загалом зробила їх понад 6 тисяч. Сьогодні також триває активна робота, але насамперед вона зосереджена на актуальних викликах.

«Ми дуже динамічно адаптовуємося до середовища, ставимо нові цілі й над ними працюємо. Щодо створення регіональних філій, про які йдеться у Стратегії розвитку нашого університету, то з початком війни цей процес дещо зупинився, але ми продовжуємо роботу в межах різноманітних грантів. Наприклад, зараз маємо великий грант DISCO. Він передбачає долучення партнерів і створення наших мініпредставництв у різних міста. Наразі точно не знаємо, хто буде з нами працювати наступного року, але таку ідею маємо і будемо її реалізовувати. Попит на наші філії очевидно є. Це підтверджує й форум Creative Spark: Renovate Ukraine, який ми нещодавно провели у Львівській політехніці. Під час заходу до нас підходили люди, які готові купувати нашу франшизу, тобто не просто відкривати філії, а платити кошти за те, щоб ми передали їм свій досвід. Зокрема, можу сказати про проректора Київського національного університету технологій та дизайну, який готовий співпрацювати з нами у межах франшизи. Але створення філій і загалом розвиток усіх наших проєктів прямо залежать від ситуації в країні й від того, коли ми переможемо у війні», – зазначив Назарій Подольчак.

Також пан Назарій розповів про створення інноваційного парку, який має бути фінансований коштом однієї з державних програм.

«Проєкт з відкриття інноваційного парку, на жаль, був зупинений на пів року. Але зараз ми все ж домовилися з Львівською обласною військовою адміністрацією і продовжуватимемо роботу. Тому сподіваюся, що наступного року нам вдасться побачити перший в Україні потужний інноваційний парк, у якому будуть представлені різноманітні креативні індустрії та стартапи і який зможуть відвідувати різні покоління: від дошкільнят до літніх людей», – додав Назарій Юрійович.

Інформація: Наталія Бельзецька, Центр комунікацій НУ «Львівська Політехніка».