fbpx

Оксана Линів, Почесна Амбасадорка Львова, дебютувала на фестивалі в Байройті

Оксана Линів, Почесна Амбасадорка Львова, дебютувала на фестивалі в Байройті Коментарі Вимкнено до Оксана Линів, Почесна Амбасадорка Львова, дебютувала на фестивалі в Байройті

Вперше за 145 років на легендарному Байройтському фестивалі музики Вагнера диригувала жінка – Почесна Амбасадорка Львова – Оксана Линів. 25 липня пані Оксана відкривала фестиваль  прем’єрою «Летючого голландця». Серед глядачів була канцлер Німеччини Ангела Меркель з чоловіком.

Урочисте відкриття транслювалося для мільйонної аудиторії 11 європейських радіостанцій. зокрема Франції, Італії, Іспанії, Бельгії, Латвії, Литви. Головні партії виконали світові зірки Джон Лундгрен (баритон зі Швеції), Асмік Григорян (сопрано з Литви) та Георг Цеппенфельд (бас, Німеччина).

Байройтський фестиваль – один із найвідоміших у світі музичних фестивалів, присвячений творчості німецького композитора Ріхарда Вагнера. Оксана Линів стала першою жінкою-диригенткою, яка виступили на ньому. У 2020 році Оксана Линів здобула від провідних німецьких критиків нагороду Oper!Awards, що заснована оперним часописом Oper!Das Magazin.

З успішним виступом пані Оксана повертається до Львова на ювілейний фестиваль LvivMozArt, який відбудеться 26-29 серпня. Захід приурочений 230-літтю з дня народження львівського Моцарта – Франца Ксавера Вольфганга Амадея –  сина геніального віденського класика. Моцарт-син жив і працював  на Галичині більше 30 років і суттєво вплинув на розвиток місцевого музичного мистецтва як піаніст, композитор, диригент, організатор мистецьких подій, засновник хорового Товариства св. Цецилії.

Поширити: