fbpx

Почесний Амбасадор Львова, Роман Гладишевський, виборов право проводити SCTE-2026 у Львові

Почесний Амбасадор Львова, Роман Гладишевський, виборов право проводити SCTE-2026 у Львові Коментарі Вимкнено до Почесний Амбасадор Львова, Роман Гладишевський, виборов право проводити SCTE-2026 у Львові

14-17 червня 2022 року відбулася Міжнародна конференція з хімії твердого тіла перехідних елементів (International Conference on Solid Compounds of Transition Elements), яка цього року зібрала науковців зі всього світу у місті Бордо (Франція). Науковці ЛНУ імені Івана Франка представили Україну та вибороли право на проведення наступної конференції у Львові, що запланована на 2026 рік. 

За ініціативою проректора з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, академіка НАН України, Почесного Амбасадора Львова, професора Романа Гладишевського, який є членом наукового комітету цієї конференції спільно з Львівським конференц-бюро була подана заявка Львова як наступного місця для проведення конференції. Комітет заходу підтримав подання львівських науковців, задекларувавши свою підтримку Львову та Україні.

На цьогорічній конференції нашу державу представляла делегація працівників кафедри неорганічної хімії, зокрема доцентки Оксана Заремба, Наталія Муць, Світлана Пукас та аспірантка Ліана Зінько. На конференції вони презентували результати власних експериментальних досліджень та взяли участь у наукових дискусіях.

Тематика наукових сесій цьогорічного форуму стосувалася актуальних питань сучасного матеріалознавства, зокрема, термоелектриків, магнетокалориків, акумуляторів, каталізаторів, а також теоретичних та прикладних аспектів хімії твердого тіла. Загалом очну участь у роботі конференції взяли понад 100 науковців. Географія учасників охоплювала 18 країн в тому числі з Європи, Індії, Китаю, Японії, Канади та США.

Міжнародна конференція з хімії твердого тіла перехідних елементів (SCTE) – це один із найавторитетніших форумів у хімічній галузі, який вперше був проведений у 1965 році у Франції. З 1965 по 2022 рік конференцію було організовано 23 рази. Відбувалася вона в таких державах як Австрія, Велика Британія, Іспанія, Італія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Франція, Швейцарія та Швеція.

 

Тест та фото: прес-служба ЛНУ ім. Івана Франка

Поширити: